info@twicz.cz info@twicz.cz

Proč investovat do stříbra?

Úvodní stránka Investiční stříbro

Když se řekne stříbro, každý si okamžitě představí šperky. Tento drahý kov je ovšem svým užitím natolik univerzální, že je doslova všude kolem nás. Navzdory tak širokému využití a vysoké poptávce zůstává cena stříbra příznivější než u zlata.To ale jednoho dne skončí.

Co je investiční stříbro? 

Investiční stříbro se od jiného stříbra odlišuje přesnými parametry, které jsou deklarovány slévárnou či mincovnou, která konkrétní slitky či mince vydala. Takové stříbro má v parametrech 999,9 /1000 podílu ryzího stříbra a je jej možné obchodovat dle cen burzy jako investiční stříbro. 

Investiční stříbrné slitky a cihly

Investiční stříbrné slitky jsou ražené v gramážích 20g, 1oz, 50g, 100g, 250g a litých stříbrných cihlách 500g a 1000g. Střibrné slitky jsou ražené a nesou monogram slévárny, značku podílu ryzího stříbra a ochranné evidenční číslo. Slitky jsou zatavené do plastového obalu, na kterém je označení stejného číselného ´kodu jako na slitku. Díky tomu lze investiční stříbro dobře a rychle zlikvidnit. Zejména, když slitek prodáváte stejné společnosti, která vám slitek prodala a může si jeho evidenční číslo překontrolovat spolu s fakturou. 

Investiční stříbrné cihly jsou již lité, ale mají naprosto stejná označení jako slitky. Místo plastových obalů mohou být pouze zatavené do obalu. Ten nepůsobí příliš vkusně, ale chrání stříbro před oxidací a je lépe jej v ochranném obalu ponechat. 

Stříbrné mince 

Stříbrné investiční mince 

Stříbrné investiční mince mají stejné parametry jako investiční slitky. Jediným rozdílem je jejich design. Investiční mince mají pěkný design a jsou vhodné jako dárek pro každou příležitost. Nejžádanější investiční mince jsou Philharmoniker, Australian Koala, Maple Leaf, US Eagle, China Panda. Díky výhodné ceně stříbra se stříbrné investiční mince prodávají v 1oz. Stříbrné investiční mince nemají na rozdíl od pamětních stříbrných mincí žádnou sběratelskou hodnotu. Obchodují se čistě za cenu kovu, stejně jako investiční slitky. 

Stříbrné pamětní mince 

Jinou kategorií jsou stříbrné pamětní mince, které jsou v nákupu dražší než mince investiční, ale jejich hodnota je spíše sběratelská. U investice do pamětních mincí je potřeba si vybrat opravdu menší emise a zajímavá témata, kde se dá nárůst očekávat. Vzhledem k tomu, že stříbro je dlouhodobě podhodnocené, netřeba se obávat ani nákupu pamětních mincí. I v případě, že by jejich cena nijak významně nevzrostla, bude růst jejich hodnota z pohledu drahého kovu. 

Více o stříbrných pamětních mincích najdete zde.

 

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO STŘÍBRA zdarma

Uvažujete o svých investicích a zvažujete investice do stříbra, zlata nebo platiny? Než se rozhodnete a než se sejdete s jakýmkoli obchodníkem, získejte komplexní informace o tom, co investice do drahých kovů obnáší. Od jaké částky a jakou formou je investice do stříbra vhodná. Jak by mělo investiční stříbro vypadat a na co si dát při jeho nákupu pozor. Nabízíme školení ve vašich regionech. Školení nemá prodejní charakter - zboží se zde neobjednává ani neprodává. Přihlásit se můžete pomocí formuláře. 

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO STŘÍBRA?

Investice do stříbra je skvělou příležitostí pro drobné investory. K investicím do stříbra nemusíte vynakládat desetitisíce a přesto své úspory spolehlivě zhodnotíte. Přesto, že stříbro není osvobozeno od DPH, je jeho potenciál veliký. S přihlédnutím k současné podhodnocené ceně stříbra, se za deset let můžete těšit na zajímavý zisk. Pokud uvažujete o investici do stříbra, není důležité zda jsou to slitky nebo mince. Obojí má stjnou hodnotu. Přesto, díky nízké ceně stříbra se vyplatí investovat do větších gramáží, čímž ještě lépe optimalizujete nákupní cenu za unci. 

Zjistit více