info@twicz.cz info@twicz.cz

Proč investovat do stříbra a od kolika měsíčně?

Úvodní stránka Proč investovat do stříbra

Proč investovat do stříbra? 

Stříbro, latinsky Argentum – Ag, má úžasné chemické a elektrotechnické vlastnosti, je tak kujné, že z něj lze vyrobit nit, má antibakteriální účinky a ze všech kovů má největší tepelnou a elektrickou vodivost. Výborně odráží světlo a jeho vlivem také tmavne. To vše jej předurčilo k využití v lékařství, optice i textilním průmyslu. Najdeme ho v elektronice, v solárních panelech, bateriích, využívá se při výrobě zrcadel a neobešly se bez něj fotografie a film. Většina stříbra, které se vytěží, je zpracována právě v průmyslu, pro investice ho zbývá pouhých 15 %.

Teprve v posledních letech se začíná dbát na recyklaci produktů, v nichž je užito stříbro, do té doby se jím v podstatě plýtvalo. Pro porovnání – u zlata k něčemu podobnému téměř nedochází, pokud už se výrobek ze zlata likviduje, tak se zlato roztaví a je využito znovu. Proč tedy najednou dochází k obratu i u stříbra, když je mnohem levnější než zlato, jak už bylo výše zmíněno? Právě kvůli vysoké poptávce. Těžaři nestíhají uspokojit poptávku, stříbro se v přírodě jako čistý kov téměř nevyskytuje, ve většině dolů, kde se nachází, je těženo jen jako vedlejší produkt, než pro který je daný důl primárně určen. Už v roce 1970 se spekulovalo, že zásoby stříbra budou do dvaceti let vyčerpané, to se sice dosud nestalo, nicméně předpovědi i nadále varují, že stříbro v následujících desetiletích už nebude kde těžit.

Když říkáme, že spořit do drahých kovů může úplně každý, máme tím na mysli také stříbro. Díky jeho příznivé ceně se unce stříbra pohybuje v rozmezí roku někde mezi 750 - 900 Kč za 1oz. To je částka, kterou si může dovolit téměř každý. Navíc je třeba říct, že i když se jedná o levnější kov než jakým je zlato, může v částce konečného zhodnocení zlato několika násobně převýšit. Cena stříbra je totiž dlouhodobě podhodnocená a tak cena může pouze stoupat, nikoli klesat. 

Dalo by se říct, že i jeho cenové skoky nejsou tak velké jako tomu bývá u zlata. Stříbro je prostě klasikou, na kterou se rozhodně vyplatí vsadit. 

Jak nejlépe investovat do stříbra? 

Můžete si vybrat, jaký produkt vám pro nákup stříbra bude nejlépe vyhovovat. 

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO STŘÍBRA zdarma

Uvažujete o svých investicích a zvažujete investice do stříbra, zlata nebo platiny? Než se rozhodnete a než se sejdete s jakýmkoli obchodníkem, získejte komplexní informace o tom, co investice do drahých kovů obnáší. Od jaké částky a jakou formou je investice do stříbra vhodná. Jak by mělo investiční stříbro vypadat a na co si dát při jeho nákupu pozor. Nabízíme školení ve vašich regionech. Školení nemá prodejní charakter - zboží se zde neobjednává ani neprodává. Přihlásit se můžete pomocí formuláře. 

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO STŘÍBRA?

Investice do stříbra je skvělou příležitostí pro drobné investory. K investicím do stříbra nemusíte vynakládat desetitisíce a přesto své úspory spolehlivě zhodnotíte. Přesto, že stříbro není osvobozeno od DPH, je jeho potenciál veliký. S přihlédnutím k současné podhodnocené ceně stříbra, se za deset let můžete těšit na zajímavý zisk. Pokud uvažujete o investici do stříbra, není důležité zda jsou to slitky nebo mince. Obojí má stjnou hodnotu. Přesto, díky nízké ceně stříbra se vyplatí investovat do větších gramáží, čímž ještě lépe optimalizujete nákupní cenu za unci. 

Zjistit více